Anna Damasiewicz by BarbaraBogacka 11Projektuję okładki książek.
Z pomocą okładki oddaję klimat publikacji i sygnalizuję jej treść. Pobudzam czytelniczą wyobraźnię.

Język wizualny to mój naturalny sposób komunikacji ze światem.
Pochodzę z rodziny z artystycznymi tradycjami. Moi rodzice malują. Ja również kształciłam się w tym kierunku. Moja córka studiuje wzornictwo przemysłowe – a więc to u nas rodzinne zamiłowanie.

Jak to się stało, że zaczęłam projektować okładki?
Od dziecka lubiłam czytać. Lubiłam też trzymać książki w ręku – zawsze zwracałam uwagę na ich stronę edytorską i oprawę graficzną.

Przez lata pracowałam jako graficzka w drukarniach oraz wydawnictwie. Obok innych zadań, zajmowałam się też projektowaniem okładek książkowych. Projekty te dawały mi najwięcej zadowolenia. Dlatego, jako przedsiębiorca, właśnie na nich postanowiłam się skupić.

W ciągu ostatnich 8 lat zaprojektowałam blisko 1000 okładek.
Współpracuję m.in. z: Wydawnictwem Zysk i S-ka, Prószyńskim i S-ka, Światem Książki, Belloną S.A., Wydawnictwem Dolnośląskim, Wydawnictwem Czarna Owca, Naszą Księgarnią.

Jak pracuję?
Stosuję się do reguł sztuki użytkowej i reklamowej. Łączę wymiar artystyczny mojej pracy z komunikacją. Traktuję okładkę jako opakowanie, które ma przyciągać uwagę i sprzedawać treść. Sprawiam, że odbiorcy sięgają po książkę, skuszeni jej graficzną oprawą.

Projektuję okładki książek i e-booków. Przygotowuję pliki pdf spełniające wymagania druku. Trzymam się terminów zleceń. Dopracowuję detale. Wkładam moje serce w to, co robię.

Co jeszcze robię?
Książki to moja wielka miłość. Ale projektuję też plakaty, materiały reklamowe i identyfikację wizualną.

Moje portfolio

Wykaz książek do których zaprojektowałam okładki w katalogu i-ksiazka.pl

Skontaktuj się ze mną!
Terminy i warunki współpracy uzgadniam zawsze indywidualnie.
Napisz do mnie na adres:
anna.damasiewicz[@]gmail.com

Do tej pory miałam przyjemność pracować dla:

loga4klienci

 

 

Czytelnicy o zaprojektowanych przeze mnie okładkach książek:

Nie będę ukrywać – kupiłam „Torebki i morderstwo” głównie z powodu wyglądu okładki. Od razu rzuciła mi się w oczy i po chwili już miałam ją w ręku, zmierzając w kierunku kasy. Nie przeszkodził mi nawet fakt, że wcześniej rzadko sięgałam po kryminały.

Dominika Strzelecka
http://www.poprostuksiazki.eu/

Gdy tylko zobaczyłam tą książkę w zapowiedziach Zysku i S-ki wiedziałam już, że muszę ją mieć. Okładka hipnotyzowała moje oczy, a obietnice wybitnej lektury kusiły okropnie.

Pamela Janik
http://mocnosubiektywna.blog.pl/ (o okładce do książki „Ona”)

Pani Anna projektuje WSPANIAŁE okładki! Cóż za uczta dla oka. Właśnie ze względu na to wspaniałe wyczucie plastyczne, za ten smak (dobór kolorów), za te kompozycje na okładkach postanowiłem, że odświeżę sobie serię książek Agaty Christie. Najpierw miało być dosłownie kilka tytułów (tym bardziej, że wiele już znałem), ale tak mi się te okładki spodobały, że zakupiłem więcej niż planowałem. Aż przyjemnie książki w TAKICH okładkach postawić na półce. Doprawdy, nie liczyłem, że jeszcze będą powstawały tak piękne, stylowe okładki książek.

Wojciech Trojanowski

Kiedy otworzyłam paczkę od razu zakochałam się w samym wydaniu. Uwielbiam książki takiego formatu. Okładka jest przepiękna – nie mogłam oderwać od niej wzroku.

Kyou
http://lubimyczytac.pl/ (o okładce do książki „Ona”)