Do momentu, w którym światło dzienne ujrzał „Literat”, a potem „Hobbysta”, nie zdawałam sobie sprawy, jak dużą rolę pełni okładka książki. Przyciąga wzrok, mówi o tym, czego możemy się spodziewać po treści, intryguje, niepokoi, woła. Poza tym po prostu przyjemnie zawiesić wzrok na czymś, co się podoba, a książki nie są tutaj wyjątkiem. Mam to szczęście, że okładkę do „Hobbysty” i drugiego wydania „Literata” projektowała pani Anna Maria Damasiewicz. Okładki do serii o komisarzu Uszkierze tworzą całość i już nie mogę doczekać się momentu, w którym zobaczę jej wizję „Żeglarza”. Wiadomo, że autor nie jest bezstronny w odniesieniu do swoich książek, ale o tym, jak się prezentują okładki moich książek świadczą komentarze czytelników, gdy opublikowałam ich projekty: „Nowa wersja okładki »Literata« – boska”, „Bardzo mi się podoba”, „Ładna okładka” , „Okładka niezła”, „Super”. Czytelnicy docenili też wygląd okładek jako serii, uznając, że się doskonale uzupełniają: „Świetnie się razem prezentują”, „O tak! Teraz razem świetnie wyglądają razem”, „przepięknie”. Nie muszę chyba dodawać, że jestem tego samo zdania…

Agnieszka Pruska
http://agnieszkapruska.pl


Okładki moich książek, autorstwa Anny M. Damasiewicz, mają wiele zalet. Jedną z nich jest wczucie się przez artystkę w klimat, który i ja starałem się oddać poprzez treść. A więc – klimat historii, ukazanej w sposób klasyczny (aż się prosi wyraz retro, tak często używany w odniesieniu do moich powieści). Rynek wejherowski w „Pruskiej zagadce” i „Fotografii”, jak również fabryka Pawła Pokory w „Fabryce Pokory” to perełki wyłaniające się z ciemnego, ciężkiego tła. Na tle rynku z kolei: centralne postaci – Ignaza Brauna, jego w towarzystwie Bernadety, wreszcie fabryka z przełomu stuleci XIX i XX… Czyli to, co w owych książkach najważniejsze. Dodatkowo napis nazywający cykl – Sprawy Inspektora Brauna –  w ozdobnej, dziewiętnastowiecznej szacie, czyli wszystko, co ma nakierować czytelnika na spotkanie z taką właśnie, jak moja, literaturą. Natomiast „Bóg zasnął?”, autorstwa przede wszystkim mojej żony i nieco mojego, odmalowuje kobieta o intrygującym spojrzeniu, mogąca być właściwie każdą z bohaterek książki… Niby w dawnym stylu, ale i na wskroś współczesna, zdecydowana, nieco władcza, skrywająca jakieś tajemnice. Mimo wszystko, delikatnie uśmiechająca się niejako ponad doświadczeniami życia. Niewątpliwa przyjemność współpracować z artystką, która potrafi wykreować szatę graficzną w jakimś sensie razem z autorem, a równocześnie stworzyć coś własnego, oryginalnego. Piotr Schmandt

Wydawnictwo Czarna Owca Sp. z o.o.
ul. Alzacka 15A
03-392 Warszawa
Warszawa, 19-12-2014 r.

Pani Anna Damasiewicz współpracuje z naszym wydawnictwem jako grafik od września 2013 roku. W tym czasie zaprojektowała okładki do następujących książek:
„Ostatnia zima”
„Człowiek mroku”
„Miłosny potencjał kobiety”
„Dom na końcu świata”
„Pod ziemią w Villette”
„Park Marconiego”
„Słodka śmierć”
„Odpoczywaj w pokoju”
Pani Damasiewicz doskonale wywiązuje się ze swojej roli jako grafik – jest solidna, terminowa, wszystkie projekty okładek są na wysokim poziomie artystycznym, a pliki produkcyjne są zawsze dobrze przygotowane pod względem technicznym. Małgorzata Głodowska

Wydawnictwo Dolnośląskie
ul. Podwale 62
50-010 Wrocław
Wrocław, 03-12-2014 r.

Pani Anna Damasiewicz współpracuje z Wydawnictwem Dolnośląskim od 2011 roku, przygotowując projekty okładek, reklam, banerów oraz elementów stron internetowych. Wszystkie prace są wykonywane na najwyższym poziomie w ustalonym terminie. Zarówno okładki, jak i pozostałe elementy cechuje pomysłowość, doskonałe wyczucie tematu i charakteru publikacji. Trzeba podkreślić, że Pani Anna jest zawsze gotowa do wprowadzenia ewentualnych poprawek i można na nią liczyć nawet w kryzysowych sytuacjach oraz napiętych terminach.

Z przygotowanych materiałów warto wymienić przede wszystkim zaprojektowanie layoutu kolekcji „Agatha Christie – Królowa Kryminału” oraz wykonanie okładek książek tej autorki w innych seriach.

Współpraca układa się pomyślnie i szczerze polecam usługi Pani Anny najbardziej wymagającym klientom.

Klaudia Kościelska
Menedżer projektu
Wydawnictwo Dolnośląskie

Świat Książki Sp. z o.o
ul. Hankiewicza 2
02-103 Warszawa
Warszawa, 21-08-2014 r.

Wydawnictwo Świat Książki rozpoczęło współpracę z panią Anną Damasiewicz w 2013 roku. Pani Anna wykonuje dla nas projekty okładek. Współpraca ta cały czas przebiega płynnie i bez zakłóceń.
Proponowane przez graficzkę projekty dopasowane są do treści książek, a jednocześnie niosą ze sobą wartość marketingową, która znacząco wpływa na atrakcyjność produktów w sprzedaży. Prace te są zazwyczaj bogate i różnorodne. Pani Damasiewicz jest wrażliwa na potrzeby wydawcy i ze zrozumieniem reaguje na wskazówki, nanosząc pożądane poprawki, gdy te są konieczne. Choć z reguły bywa tak, że przedstawiony projekt okładki to tak zwany strzał w dziesiątkę.
Niewątpliwym atutem graficzki są jej dyspozycyjność. Wszystkie prace przygotowywane są terminowo, a pani Damasiewicz na wszelkie prośby reaguje natychmiast. To ogromna zaleta, usprawniająca prace nad końcowym etapem opracowania książki.
Niezwykle cenimy sobie profesjonalizm i kreatywność u współpracowników, dlatego bardzo polecamy usługi pani Damasiewicz.
Z poważaniem,
Magdalena Antoniuk


Prószyński Media Sp. z o.o
ul. Rzymowskiego 28
02-697 Warszawa
Warszawa, 24-07-2014 r.

Bardzo cenię sobie współpracę z Panią Anną. Charakteryzuje ją rzadko spotykana rzetelność, terminowość i cierpliwość. Jako autorka okładek serii kryminałów Johna Lutza sprawdziła się doskonale, a jej praca z całą pewnością przyczyniła się do sukcesu wydawanych tytułów.

Adrian Markowski

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku
Targ Rakowy 5/6
80-806 Gdańsk
Gdańsk, 08-05-2012 r.

Pani Anna M. Damasiewicz w dn. 19.04.2012 r. – 15.05.2012 r. w ramach Gdańskiej Afery Kryminalnej (festiwalu odbywającego się z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich) prezentuje w Bibliotece Manhattan – filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku wystawę zaprojektowanych przez nią okładek powieści kryminalnych.

Ekspozycja twórczości Pani Damasiewicz cieszy się szerokim zainteresowaniem czytelników – zwłaszcza miłośników kryminałów. Zaprezentowane prace w efektowny sposób ozdabiają witryny Biblioteki Manhattan.

W imieniu WiMBP w Gdańsku pragnę serdecznie podziękować Pani Annie M. Damasiewicz za udostępnienie swoich prac.

Paweł Braun
Dyrektor Naczelny

Instytut Wydawniczy Erica Sp. z o.o.
ul. Krasińskiego 8 lok. 6
01-601 Warszawa
Warszawa, 15-07-2011 r.

Instytut Wydawniczy Erica współpracuje z panią Anną Damasiewicz od 2009 roku. W tym czasie wykonała ona dla nas wiele projektów okładek, materiałów prasowych i drobnych grafik użytkowych.

Wśród nich znalazły się tak znaczące dla naszej oferty prace, jak projekt do „Trylogii Arturiańskiej” Bernarda Cornwella, „Zimowy monarcha”, „Nieprzyjaciel Boga”, „Excalibur”, jak również projekty do „Pedagogiki przedszkolnej” oraz „Trzylatka w przedszkolu”

Proponowane przez p. Annę Damasiewicz projekty graficzne zawsze były nienaganne technicznie, dopracowane od strony przekazu związanego z treścią produktów, ale też uwzględniającego ich marketingowy wymiar. Prace te są zazwyczaj bogate i różnorodne. Z reguły autorka proponuje kilka wersji danego projektu i wtedy, gdy trzeba, precyzyjnie dostosowuje się do wskazówek wydawcy, a gdy wydawca nie ma własnego pomysłu, pomaga znaleźć właściwą formę. I choć jako specjalistka jest oblegana na rynku wydawniczym i niezwykle zajęta, zawsze jest elastyczna i dyspozycyjna i nigdy nie przekracza umówionego terminu wykonania pracy.

Jako wydawnictwo, które niezwykle ceni sobie profesjonalizm i kreatywność u współpracowników, bardzo polecamy usługi pani Anny Damasiewicz.

Przemysław Frankowski
Prezes Zarządu

Bellona SA
ul. J. Bema 87
01-233 Warszawa
Warszawa, 11-07-2011 r.

Pani Anna Damasiewicz jest autorką wielu okładek do książek naszej oficyny. Jej prace cechuje wrażliwość artystyczna w połączeniu ze znajomością rynku i rzetelnością oraz dyscypliną terminową w wykonywaniu zleceń. Jest otwarta na nasze oczekiwania i potrzeby, stara się do nich dostosować. Autorzy książek są zadowoleni z okładek p. Damasiewicz i chwalą, podobnie jak my, profesjonalizm graficzki.

Bogusław Brodecki
Redaktor Naczelny

VIDEOGRAF II Sp. z o.o.
Aleja Harcerska 3C
41-500 Chorzów
Chorzów, 09-09-2010 r.

Pani Anna Maria Damasiewicz współpracuje z Wydawnictwami Videograf II i Videograf Edukacja od kwietnia 2010 projektując okładki do wydawanych przez nas publikacji książkowych. Zlecone projekty zostały przygotowane profesjonalnie i terminowo, z wyjątkowym wyczuciem estetyki i dbałością o szczegóły, a współpraca przebiegała w sympatycznej i rzeczowej atmosferze. Z całą odpowiedzialnością polecamy Panią Damasiewicz, jako kreatywnego i kompetentnego grafika. Dodatkową zaletą współpracy jest szybka reakcja na nasze potrzeby i własna inicjatywa przy zleconych projektach.

Pani Anna Maria Damasiewicz zaprojektowała między innymi takie serie książek: „Księga fraszek”, „Księga anegdot polskich”, „Księga anegdot świata”, „Księga przysłów”, „Sentencje łacińskie”, „Aforyzmy świata”, „Wielcy ludzie w anegdocie”, „Księga pięknych życzeń”, „Z pamiętnika w twoje serce” oraz projekty specjalne, takie jak: „Style i epoki w architekturze”, „Folklor i zwyczaje w Polsce”, „Perły polskiego renesansu” i „Polska. Skarby natury i dziedzictwa kulturowego”. Projekty serii jak i pozostałe okładki zostały wykonane na wysokim poziomie graficznym.

Możemy szczerze i bardzo gorąco zarekomendować panią Damasiewicz jako znakomitą artystkę i twórczego współpracownika.

Ireneusz Godawa
Dyrektor Wydawnictwa

Wydawnictwo Oficynka
ul. Kartuska 47/5
80-141 Gdańsk
Gdańsk, 27-08-2010 r.

Współpraca z panią Anną Damasiewicz to wspaniałe i niezwykle cenne doświadczenie. Proponowane projekty okładek, stron internetowych i materiałów reklamowych Jej autorstwa zawsze są efektem ogromnego wyczucia materii, której dotyczą, i artyzmu, sprawiającego, że prace te znacząco wyróżniają się na rynku książki. Wykonane z najwyższym profesjonalizmem i nienagannie technicznie, co niezwykle istotne w branży, w której nie ma czasu na uczenie nawet dobrego grafika, jak wygląda praktyczne przygotowanie dzieła, zaskakują kunsztem i estetyką.

Prace pani Damasiewicz są bogate i różnorodne. Autorka, która ma przecież w swoim dorobku wiele rodzajów dzieł – od pocztówek poprzez okładki do różnych typów książki po kreacje internetowe – równie dobrze potrafi zaprojektować użytkową reklamę, jak i wykreować oryginalną markę, dopasowując ich estetykę i funkcjonalność do potrzeb i gustu klienta. Jest przy tym osobą ceniącą czas innych, zawsze dyspozycyjną i dotrzymującą terminów.

Szczerze polecam Jej usługi wszystkim tym osobom, które cenią profesjonalizm, artyzm i opartą na dobrym porozumieniu współpracę.

Jolanta Świetlikowska
Wydawca

Zysk i S-ka Wydawnictwo
ul. Wielka 10
61-774 Poznań
Poznań, 10.02.2009

W związku z decyzją o wznowieniu publikowanej w PRL-u serii „Klubu Srebrnego Klucza”, nasze wydawnictwo poszukiwało grafika zdolnego uchwycić na okładkach planowanych tytułów klimat kryminałów lat 60-tych oraz zaaranżować go w nowoczesny sposób. Współpraca z p. Damasiewicz w pełni spełniła powyższe wymogi. Okładki do serii „Srebrnego Klucza”, pomimo swojej prostoty i zastosowanego minimalizmu, przyciągają oko i są atrakcyjne dla potencjalnego klienta.

Pani Anna Damasiewicz cechuje się doskonałą znajomością rzemiosła, pełnym profesjonalizmem i cierpliwością w realizowaniu kolejnych koncepcji okładek. Nadzwyczaj umiejętnie przekuwa wizje klienta w wysoce satysfakcjonujący produkt końcowy.

Nadmienię, iż autorzy, do których książek p. Damasiewicz opracowywała okładki, wyrażali się jak najbardziej pochlebnie na temat efektów końcowych jej prac.

Tadeusz Zysk
Wydawca

Dr Josef Raabe Spółka Wydawnicza Spółka z o.o.
Wola Plaza, ul. Młynarska 8/12
01-194 Warszawa
Warszawa, 04.02.2009

Wydawnictwo Dr Josef Raabe jest wydawcą publikacji skierowanych do różnych grup zawodowych. Aby sprostać oczekiwaniom naszych czytelników dbamy nie tylko o jakość merytoryczną naszych publikacji ale także o ich estetyczną i nowoczesną oprawę graficzną. Serdecznie dziękuję Pani Annie Damasiewicz za przygotowanie projektu okładki do poradnika „Pielęgniarska opieka nad osobami starszymi” oraz opracowanie graficzne publikacji „Endodoncja krok po kroku”. Prace nad projektami przebiegały szybko i sprawnie, Pani Anna wykazała się dużym zaangażowaniem, kreatywnością, solidnością oraz dbałością o zadowolenie klienta. Z całą odpowiedzialnością polecam współpracę z Panią Anną, jest to osoba godna zaufania.

Małgorzata Gawrońska
Produkt Manager

NYATRI – Fundacja Pomocy Dzieciom Tybetu
ul. Warszawska 31 m 21
61 – 113 Poznań
Poznań, 27.01.2009

Z całego serca dziękujemy Pani Annie Maria Damasiewicz za kompleksowe opracowanie materiałów reklamowych, promujących Fundację: plakatu, ulotek informacyjnych i pocztówek, w ramach działalności ‘pro publico bono’.

Współpraca z Panią Anną przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Wykonane projekty charakteryzuje wysoki profesjonalizm, kreatywność i rzetelność. Pani Anna nie tylko dotrzymuje terminów, ale również potrafi stanąć w pełnej gotowości i w ‘ostatniej chwili’ (tuż przed oddaniem ulotek do druku) nanieść niezbędne zmiany.

Gorąco możemy polecić Panią Annę Marię Damasiewicz jako odpowiedzialnego i godnego zaufania wykonawcę, dbającego o wysoką jakość świadczonych usług.

Ewa Murawska
Członek Zarządu Fundacji

Oficyna Wydawnicza IMPULS
ul. Fatimska 53 B
31-831 Kraków
Kraków, 26.01.2009

Pani Anna Maria Damasiewicz jest współpracownikiem Oficyny Wydawniczej „Impuls” od 2008 roku. Pragniemy wyrazić uznanie dla jej rzetelnej pracy i umiejętności, a dotychczasową współpracę oceniamy jako wysoce satysfakcjonującą.

Wykonanie wszystkich zleconych przez naszą firmę projektów graficznych cechuje się profesjonalizmem, solidnością, kreatywnym podejściem do tematu i terminowością. Praca Pani Damasiewicz spełnia całkowicie nasze oczekiwania.

Współpraca z tak solidnym partnerem daje doskonałe wyniki. Z pełnym przekonaniem rekomendujemy Panią Annę Marię Damasiewicz jako sumiennego i kompetentnego grafika.

Wojciech Śliwerski
Dyrektor Oficyny Wydawniczej Impuls

Stowarzyszenie MIDRASZ
ul. Twarda 6
00-104 Warszawa
Warszawa, 23 stycznia 2009

Z usług Pani Anny Marii Damasiewicz korzystaliśmy przy pracy nad publikacją serii książek żydowskich autorów, zlecając jej zaprojektowanie i przygotowanie do druku okładek. Była to nasza pierwsza współpraca i jesteśmy z niej w stu procentach zadowoleni. Anna M. Damasiewicz to niezwykle kreatywna, pomysłowa graficzka, obdarzona dużym poczuciem estetyki, a przy tym sumienna, dokładna, rzetelna i otwarta. Świetnie orientuje się w wymogach nowoczesnej grafiki komputerowej i poligrafii. Z czystym sumieniem będziemy polecać jej projekty innym wydawnictwom, sami też z pewnością będziemy jeszcze z usług Anny M. Damasiewicz korzystać.

Katarzyna Jutkiewicz-Kubiak
sekretarz redakcji MIDRASZ
kierownik projektu wydawniczego „Biblioteka MIDRASZA”

Wydawnictwo NAKOM
ul. Wielka 10
61-774 Poznań
Poznań, 21.01.2009

Pani Anna Maria Damasiewicz, współpracuje z Wydawnictwem NAKOM, od września ubiegłego roku jako grafik komputerowy.

Jest autorką okładki do książki „Fotografia cyfrowa. Łatwy start dla seniorów”. Przygotowała również projekty graficzne okładek do serii książek dla początkujących użytkowników komputerów.

Projekty Pani Damasiewicz wyróżniają się indywidualnym, rozpoznawalnym stylem; umiejętnie łącząc elementy artystyczne z typowo informacyjnymi i użytkowymi.

W trakcie naszych zawodowych kontaktów Pani Damasiewicz dała się poznać jako osoba bardzo twórcza i kreatywna, a przy tym rzeczowa, konkretna, sumienna i obowiązkowa.

Andrzej Zydor
Prezes Zarządu

Wydawnictwo Esprit SC
ul. Soroki 4/1, 4/3
30-389 Kraków
Kraków, 21.01.2009

Z Panią Anną M. Damasiewicz współpracowaliśmy przy okazji wydania ksiązki Thomasa Merona „Modlić się Psalmami. Gdy otwieramy Biblię”. Prosiliśmy Ją o przygotowanie projektu graficznego okładki tej ksiązki.

Pani Anna Damasiewicz rozpoczęła prace nad projektem od zapoznania się z treścią książki. Następnie przedstawiła nam do wyboru kilka możliwych wersji rozwiązań graficznych. Według naszej oceny wszystkie były bardzo trafione, bardzo dobrze korespondowały z atmosferą i wartościami naszej książki. Wybraliśmy jeden z projektów, który wydał nam się najbardziej odpowiedni, i prosiliśmy o przygotowanie kilku dalszych wariantów z drobnymi zmianami w liternictwie i w innych szczegółowych kwestiach. Artystka z dużym zrozumieniem i jednocześnie twórczo podchodziła do naszych sugestii, rozwijając swój projekt. Czuliśmy, że rzeczywiście stara się uwzględnić nasze doświadczenia i preferencje, zachowując jednocześnie swój styl i nie tracąc z oczu własnych doświadczeń i artystycznego wyczucia.

Z końcowego efektu pracy byliśmy bardzo zadowoleni. Możemy szczerze i bardzo gorąco zarekomendować Ją jako znakomitą artystkę i jednocześnie bardzo dobrego i twórczego współpracownika.

Kazimierz Bocian
Redaktor Naczelny Wydawnictwa Esprit

Wydawnictwo Fraszka Edukacyjna
ul. Grochowska 306/308, lok. 151
03-480 Warszawa
Warszawa, 07.01.2009

Pani Anna Maria Damasiewicz projektowała dla naszego wydawnictwa serię okładek do książek. Projekt serii – na bardzo wysokim poziomie graficznym – wykonany został profesjonalnie i terminowo. Uzgadnianie szczegółów i rozstrzyganie wątpliwości odbywało się w bardzo dobrej, sympatycznej atmosferze. Oceniamy pracę Pani Anny Marii Damasiewicz bardzo wysoko i uważamy, że znajduje się we wiodącej grupie grafików pracujących z książką.

Ewa Niezgoda
Prezes

 


Wydawnictwo Karmelitów Bosych
ul. Z. Glogera 5
31-222 Kraków
Kraków, 05.01.2009 r.

Pani Anna Maria Damasiewicz współpracowała wielokrotnie z naszym Wydawnictwem. Jest autorką projektów okładek dla naszych publikacji, jej prace spotkały się z bardzo dobry odbiorem w zespole naszego Wydawnictwa, jak również u czytelników.

We współpracy z naszym Wydawnictwem okazała się osobą o dużej kulturze osobistej, sumienną, otwartą na uwagi, kompromis oraz przestrzegającą sumiennie ustalonych terminów.

Obserwując znaczący rozwój poligrafii w Polsce (sprzedaż książek wzrasta co roku) wyrażamy nadzieję, że oferta usług pracowni fotograficzno-graficznej Pani Anny Marii Damasiewicz spotka się z dużym zainteresowanie na rynku poligraficznym.

o. Andrzej Gbur
Dyrektor Wydawnictwa Karmelitów Bosych w Krakowie